Ви дізнаєтесь про найкращі країни світу і місця, які варто відвідати еко-туристу, щоб зробити відпустку незабутньою

Індекс якості повітря (англ. Air quality index, AQI) – сукупність середніх значень концентрації забруднюючих речовин за вказаний період часу в обраному регіоні, отримана з моніторингу довкілля  та розділена на діапазони:​

 

 

Показник від 0 до 50 вважається найбільш сприятливим для діяльності на відкритому повітрі та свідчить про високу якість повітря і екології загалом в обраному регіоні.

показник забруднення повітря, важливо знати цей індекс, якщо ви зібрались у відпустку для еко-туризму

 

Ми проаналізували дані індекси AQI усіх країн та відібрали для вас найбільш екологічно чисті країни для подорожей. Готові? Вперед!

Ісландія

Ісландія - екологічно-чиста країна, якщо ви зібрались у відпустку для еко-туризму

Індекс AQI: 13

Розташування: Північна Європа

Найчистіші міста: Рейк’явік та околиці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Skarphedinn Thrainsso

Ісландія – маленька острівна країна на півночі Європи та Атлантичного океану. Чистота повітря обумовлюється найменшою густотою населення в Європі та недоторканністю дикої природи. Окрім прекрасних ландшафтів, можна помилуватися Північним сяйвом, влаштувати пішохідну екскурсію печерами або льодовиками, відвідати геотермальні басейни.

 Канада

Канада - екологічно-чиста країна, якщо ви зібрались у відпустку для еко-туризму

 

Індекс AQI: 9-16

Розташування: Північна Америка

Найчистіші міста: Унувік, Торонто

 

 

 

 

 

 

 

 

© National Geographic

Розвинена система охорони навколишнього середовища, численні національні заповідники і парки дозволяють зберігати і примножувати багатства природи Канади. Серед найбільш екологічних місць радимо відвідати озера Мускока, національний парк «Gros Morne»,  регіон Квебеку та національний парк «Kluane».

Фінляндія

Фінляндія - екологічно-чиста країна, якщо ви зібрались у відпустку для еко-туризму

 

 

Індекс AQI: 9-18

Розташування: Північна Європа

Найчистіші міста: Хельсінки,  район Эспоо

 

 

 

 

 

©Euromag

Знаходячись у північній Європі, Фінляндія є сусідом Швеції та Норвегії. Незважаючи на аналогічні географічні умови, країна має набагато чистіше повітря, ніж сусідні країни. Густий лісовий покрив забезпечує країну чистим і свіжим повітрям та допомагає ефективно боротися з наслідками мінімального екологічного забруднення. Влітку відвідайте національний парк Коловесі та Лемменйокі, а зимою завітайте до Санта Клауса в Лапландію.

 Бруней

Бруней - екологічно-чиста країна, якщо ви зібрались у відпустку для еко-туризму

 

 

Індекс AQI: 13-24

Розташування: Південно-Східна Азія

Найчистіші міста: Бруней-Даруссалам,Лімбанг

 

 

 

©W-club

Бруней – єдина азіатська країна в списку. Незважаючи на швидкий зріст економіки та індустріалізацію, брунейцям властиве дбайливе ставлення до своєї природи. Здорова екологія, охорона тропічних лісів, багатої флори і фауни та чистих водойм дають підставу називати цю невелику державу “зеленим серцем Борнео”. Обов`язково відвідайте національний парк Улу-Тембуронг,поселення на воді Кампунг Айер та розкішну паркову зону Джерудонг-Парк.

 Естонія

Естонія - екологічно-чиста країна, якщо ви зібрались у відпустку для еко-туризму

 

 

Індекс AQI: 20-26

Розташування: Північна Європа

Найчистіші міста: Талін та околиці

 

 

 

©VisitEsonia

Естонія по праву називається країною лісів і озер – понад 40% території Естонії покрито лісами, ще 25% займають болота і озера з чистою водою. До найпопулярніших місць еко-туризму входять Лахемааський національний парк, озеро Каалі і, звісно ж, зелену столицю – Талін.

 Данія

Данія - екологічно-чиста країна, якщо ви зібрались у відпустку для еко-туризму

 

 

Індекс AQI: 20-26

Розташування: Північна Європа

Найчистіші міста: Талін та околиці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©Thatkindofwoman

Країна посідає перше місце за індексом щастя суспільства: екологія і якість повітря відіграють у цьому значну роль. Радимо зазирнути до чарівного зеленого острову Фюн, озерного краю Ютландії та всім відомого Копенгагену.

Нова Зеландія

 Нова Зеландія - екологічно-чиста країна, якщо ви зібрались у відпустку для еко-туризму

 

 Індекс AQI: 2-23

Розташування: Південно-західна частина Тихого океану

Найчистіші міста: Куріпуні, Веллінгтон

 

 

 

 

Одним з основних символів Нової Зеландії є її зелений і чистий  імідж, що старанно оберігається. Саме тому питання захисту і охорони навколишнього середовища є одними з пріоритетних у розвитку країни. Вже до 2020 року Нова Зеландія планує стати першою в світі країною, яка має нейтральний баланс викиду вуглецю в атмосферу, і таким чином домогтися визнання за собою статусу найчистішої країни в світі. Відвідайте острів Стюарт, країну льодовиків та одне з наймальовничіших місць Нової Зеландії – Національний парк Фіордленд.

 

Сподіваємось, що інформація була тобі корисна. Поділись з другом!